Мали сајам семена
22.02.2026
У Старом Жеднику уз присуство многобројних пољопривредних произвођача из околине Суботице, у организацији Земљорадничке задруге СТО-ВЕТ, 21.02.2026. године одржан је Мали сајам семена семенских кућа, међу којима је учествовао и Институт за кукуруз.
Стручни сарадници Института Синиша Зорић и Бојан Радиновић су присутним пољопривредним произвођачима презентовали и препоручили хибриде најновије генерације за сетву, за сезону 2026. године. Највеће интересовање било је за хибридима ЗП 388, ЗП 4790 и ЗП 5550 – хибриди за комбајнирање, односно за жетву у зрну.
Ова манифестација је још једном показала колико су овакви сусрети значајни за размену искуства, знања и представљања хибрида најновије генерације.

